איטום גגות בחומרים פולימריים בהתזה או במריחה יש לעיין בתקן ישראלי מס` 4518

קיימים בשוק מספר סוגים של חומרים פולימרים המיועדים לאיטום גגות :

1.חומרים אקריליים רגילים על בסיס מים.

(לא טובים כאשר מצטברת שלולית מים עליהם ) , האיכות של מרבית החומרים הנ"ל בארץ ממש גרועה . לא מומלץ ולכן לא נעסוק בו כרגע.

2. חומרים פוליאוריטניים על בסיס ממיסים.

א. פוליאוריטניים אליפטיים (ALIPHATIC POLYURETHANES) – קבוצה זו הינה הקבוצה האיכותית יותר של משפחת החומרים הפוליאוריטניים והיא מציגה עמידות טובה בפני קרינת השמש ובפני חומרים שונים כמו ממיסים, חומצות ועוד. ברם, חומרים אלה הם גם יקרים מאוד ובשנים האחרונות השימוש בהם כחומרי איטום הצטמצם מאוד עקב כך, במיוחד בארץ.

ב.  פוליאוריטניים ארומטיים (AROMATIC POLYURETANES) – קבוצה זו הינה הקבוצה הפחות איכותית של משפחת החומרים הפוליאוריטניים והיא מציגה עמידות נמוכה יותר בפני קרינת השמש ובפני חומרים שונים כמו ממיסים, חומצות ועוד.

3. חומר פולימרי משולב פולריטאן מתקדם ביותר על בסיס מים אשר עמיד במים עומדים מומלץ ביותר !

עמידות במים עומדים (שהיא הבעיה העיקרית של החומרים האקריליים)
כושר גישור גבוה ביותר על פני סדקים בתשתית
עמידות גבוהה מאוד בפני קרינת השמש, גמישות בטמפרטורות נמוכות ביותר (עד C ?30-)
ידידותיות למשתמש ולסביבה – זאת עקב היותו מבוסס על מים
אינו רעיל ואינו גורם לנזק כלשהו לעובד המיישם אותם או לאנשים הנמצאים בסביבתו
ייבוש מהיר במיוחד.

ניתן לאטום באמצעות חומרי אטימה פוליאוריטנים גם גגות ומשטחים המיועדים לשימוש של עוברי אורח, גגות המשמשים כחניוני רכבים, וכדומה.

חומרי אטימה פוליאוריטני נצמד מצויין אל מגוון רחב של תשתיות באמצעות חומרי יסוד (פריימרים) מתאימים. לפיכך ניתן ליישם את החומר גם ישירות על גבי משטחים מרוצפים / מרפסות. כמו כן ניתן ליישם את החומר על גבי גגות קלים ממתכת , אסבסט , איטום גגות על גבי שכבות זפת ישנות, משטחי בטון חשופים , ועוד.

לפני השימוש חומרי אטימה פוליאוריטני יש לבצע הכנות יסודיות של השטח, ליישם שכבת יסוד ולאחריה שתיים עד שלוש שכבות של החומר עם או ללא רשת אינטרגלס ביו השכבות, על פי גודל השטח ועל פי הוראות היצרנים.

 

יועץ איטום – אסף גיא , מנכ"ל חברת חפר איטומים

 

 

תפריט